KONST / Litografier / Färglitografi 10941400
*
nr 1094 1400
Berndt-Rune Jäverbrant
(f. 1941), Sverige
Färglitografi, Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), 1979, Skeppsholmen, 30/360, motivet: 34x46
Berndt-Rune Jäverbrant, född 1941, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 mars 2017
kl 18:52:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/3 21:01:51
1
200 kr
5/3 11:56:52
2
150 kr
5/3 11:56:52
1
200 kr (Budbetjänt)
5/3 11:57:08
2
250 kr
6/3 10:23:15
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Berndt-Rune Jäverbrant
Berndt-Rune Jäverbrant, född 1941, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Berndt-Rune Jäverbrant
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skeppsholmen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29
*
Berndt-Rune Jäverbrant
Berndt-Rune Jäverbrant, född 1941, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Berndt-Rune Jäverbrant
nr 1094 1400
Berndt-Rune Jäverbrant
(f. 1941), Sverige
Färglitografi, Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), 1979, Skeppsholmen, 30/360, motivet: 34x46
Berndt-Rune Jäverbrant, född 1941, svensk målare, grafiker och tecknare.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 mars 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/3 21:01:51 | 1 | 200 kr |
| 5/3 11:56:52 | 2 | 150 kr |
| 5/3 11:56:52 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 5/3 11:57:08 | 2 | 250 kr |
| 6/3 10:23:15 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Berndt-Rune Jäverbrant
Berndt-Rune Jäverbrant, född 1941, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Berndt-Rune Jäverbrant
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skeppsholmen stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:38 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
12 jan kl 18:29



